9 نکته از عکاسی مدلینگ که باید بدانید!

عکاسی مدلینگ

اصول و انواع عکاسی مدلینگ چه هستند؟

امروزه عکاسی مدلینگ طرفداران زیادی در سراسر جهان از جمله ایران یافته است. بسیاری از افراد علاقه‌مند به مدل شدن هستند و عکاسان زیادی نیز در این حوزه از عکاسی فعالیت دارند. در عکاسی مدلینگ باید برخی اصول و نکات در نظر گرفته شوند تا عکس گرفته شده کیفیت، جذابیت و استانداردهای لازم برای جلب توجه مخاطبان را داشته باشد. در این مقاله  اصول و نکات لازم در عکاسی مدلینگ را بیان می‌کنیم. با ما همراه باشید.

اصول عکاسی مدلینگ

همانطور که از نام این حوزه از عکاسی مشخص است، عکاسی مدلینگ به شاخه‌ای از عکاسی گفته می‌شود که در آن مدل‌ها سوژه‌های اصلی هستند. حتما عکس‌های مدلینگ زیادی را به ویژه در شبکه‌های اجتماعی دیده‌اید، اما معمولا عکس‌های مدلینگی بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند که در آن‌ها علاوه بر سوژه، به مواردی از جمله الهام بخشی و جذابیت هم توجه شده باشد. در ادامه نکاتی در زمینه‌ی عکاسی مدلینگ آورده شده‌اند که توجه به آن‌ها می‌تواند عکس‌های شما را جذاب‌تر کند.

1- انتخاب لوکیشن مناسب

انتخاب لوکیشن یکی از اصلی‌ترین مواردی است که در عکاسی مدلینگ باید به آن توجه شود. لوکیشن ممکن است بر اساس هدف اصلی از عکاسی و یا متناسب با سلیقه‌ی عکاس انتخاب شود. استودیو، باغ، برف، جنگل، دریا، کویر، بناهای تاریخی و استودیو تنها بخشی از لوکیشن‌های ممکن برای عکاسی هستند.

2- انتخاب لباس مناسب

لباس‌ها هم مانند لوکیشن‌، باید بر اساس هدف و موضوع عکاسی، سلیقه‌ی عکاس و لوکیشن عکس‌برداری تعیین شوند. رنگ لباس‌ها هم اهمیت زیادی دارد. از مواردی که باید در انتخاب رنگ لباس به آن توجه شود، متناسب بودن آن با محل عکس‌برداری می‌باشد.

3- مهارت‌های عکاسی

مانند سایر شاخه‌های عکاسی، در عکاسی مدلینگ هم نیاز به داشتن دانش و مهارت در زمینه‌ی نورپردازی، ترکیب‌بندی تصویر، انتخاب زوایا و … دارید.

عکاسی مدلینگ2

4- انتخاب ژست مناسب

یکی از مواردی که در اولین نگاه مورد توجه افراد قرار می‌گیرد، ژست مدل می‌باشد. در انتخاب ژست‌ها حتما باید با دقت و وسواس لازم عمل شود. بهترین ژست‌ها را می‌توان با دنبال کردن انواع مجلات مد و ژست افراد مشهور به دست آورد. ژست‌های خلاقانه و جذاب نیز از جمله ژست‌هایی هستند که مورد توجه افراد قرار می‎گیرند.

5- انتخاب بهترین زوایا

انتخاب زاویه‌ی مناسب یکی از تکنیک‌های مهم در تمامی شاخه‌های عکاسی از جمله عکاسی مدلینگ می‌باشد. باید در انتخاب زوایا مواردی از جمله لوکیشن عکاسی، ژست، چهره، نورپردازی و بسیاری از موارد دیگر در نظر گرفته شود. بهتر است از زوایای مختلف عکاسی کنید و در نهایت بهترین عکس را از بین تمامی عکس‌های موجود انتخاب کنید.

عکاسی مدلینگ و فشن با وجود داشتن جذابیت و چالش‌های مختلف، سختی‌هایی نیز دارد و باید برخی نکات در آن رعایت شود تا عکس‌های حرفه‌ای‌تری به دست آید. تا این بخش از مقاله، 5 نکته‌ی مهم در زمینه‌ی این نوع از عکاسی معرفی شدند. از دیگر نکات مهم در عکاسی مدلینگ می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

6- عکاسی در فاصله‌ی مناسب نسبت به سوژه

7- تمرکز در هنگام عکاسی مدلینگ

8- تلاش برای ایجاد راحتی در سوژه و توضیح هدف عکاسی به وی

9- داشتن خلاقیت و ابتکار

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 × = 45