اصول اساسی در عکاسی پرتره عروسی

پرتره عروسی

جشن عروسی یکی از مهم‌ترین اتفاقات زندگی افراد است که معمولا عروس و داماد، به ماندگار کردن مهم‌ترین اتفاق زندگی خود می‌اندیشند. گرفتن عکس‌های زیبا می‌تواند این روز را خاطره انگیزتر نماید. برای اینکه عکاسان بتوانند در جهت ثبت خاطرات به عروس و داماد کمک نمایند، باید با اصول عکاسی پرتره عروسی آشنا باشند. در این مقاله سعی می‌کنیم تعدادی از نکات مهم و اصول عکاسی پرتره عروسی بیان نماییم، از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

نکات مهم در عکاسی پرتره عروسی:

1- نورپردازی:

نور همواره نقش کلیدی و اساسی را در عکاسی(تمامی شاخه‌ها) دارد. معمولا تصاویری که از عروس و داماد گرفته می‌شود خارج از 3 حالت : آتلیه، طبیعت و فضای باز و یا داخل تالار نیست. لذا بسیار مهم است که بتوان نور مناسب هر کدام از موقعیت‌ها را تشخیص داد تا بتوان عکس‌های زیبایی خلق نمود. برای مثال: معمولا در داخل آتلیه از فضای تاریک ولی با نور فلاش بالا عکس گرفته می‌شود. در فضای باز و طبیعت تمرکز بر نور طبیعی خواهد بود.

2- لنز مناسب دوربین:

لنزها انواع مختلفی دارند که متناسب با محل عکاسی عروس و داماد می‌تواند متفاوت باشند. پر کاربردترین لنزها در گرفتن عکس‌های مربوط به عروس و داماد لنزهای واید و تله می‌باشند. در صورتیکه تمرکز اصلی بیشتر بر خود عروس و داماد و چهره‌ی آنها باشد و تمایل کمتری به دیده شدن سوژه‌های اطراف باشد لنز تله مناسب خواهد بود. ولی در صورتیکه تمرکز صرفا بر چهره عروس و داماد نباشند و محیط اطراف(به خصوص در طبیعت و با فضای باز) نیز مد نظر باشد می‌توان از لنز واید استفاده نمود که میدان دید بیشتری را به دوربین خواهد داد.

عکاسی پرتره عروسی

3- خلاقیت و شکار لحظه‌ها:

حتما نیازی نیست تک تک لحظه‌هایی که در حال عکاسی از آن هستید با هماهنگی باشد. گاها باید خلاقیت به خرج دهید و از لحظات زیبایی که عروس و یا داماد از آن اطلاع ندارند عکاسی کنید. برای مثال لحظه‌ی به آغوش کشیده شدن عروس توسط والدینش یک سوژه‌ی بسیار زیبا از لحظات عروسی می‌باشد که اگر به صورت ناگهانی باشد قطعا زیبایی این منظره را چندین برابر خواهد کرد.

4- برای گرفتن عکس‌های خاص برنامه‌ریزی داشته باشید:

شما به عنوان یک عکاس، موظف به ثبت لحظات و خاطرات عروس و داماد هستید. اقوام و خانواده نیز بخش دیگری از افرادی هستند که نقش مهمی را در مراسم ازدواج ایفا می‌کنند. از این رو شما می‌توانید عکس‌های خاص از حضور عروس و داماد در کنار اقوام و دوستان آنها بگیرید. برای اینکه یک عکس متفاوت از اقوام و عروس و داماد بگیرید می‌توانید از ارتفاع زیاد استفاده کنید و بالاتر از افراد حاضر در جمع بایستید و از افراد و عروس و داماد بخواهید ژشت‌های دلخواهشان را داشته باشند و شما عکاسی کنید. برای عکاسی خود برنامه ریزی داشته باشید. حتی می‌توانید چند روز قبل‌تر از عکاسی از محیط اطراف محل تالار بازدید کنید و بهترین مکان‌های عکاسی را گلچین نمایید.

و در پایان:

برای اینکه بتوان در این سبک از عکاسی موفق بود باید تکنیک‌ها و نکات زیادی را رعایت نمود. در این مقاله 4 مورد از این نکات بیان شدند.  قطعا تکنیک‌ها و نکات به این موارد محدود نمی‌شوند و هر عکاسی می‌تواند تجربیات خاص خود را داشته باشد. لذا موجب مسرت است که تجربیات و دانسته‌های خود را از بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =