چگونه وارد عرصه عکاسی مدلینگ شویم

بیایید صادق باشیم، تا زمانی که سابقه‌‌ای در عرصه عکاسی مدلینگ نداشته باشید، هیچ مدل و برندی استخدامتان نخواهد کرد، بنابراین باید دست به کار شوید و برای خودتان رزومه جمع کنید. برای رزومه جمع کردن سراغ یکی از رفقایتان بروید که به درد سوژه عکاسی مدلینگ بودن می‌خورد و مهارت‌هایتان را در تصاویری که از او ثبت می‌کنید به رخ مخاطب بکشید. شاید در ابتدای راهتان مجبور باشید شات‌های رایگان زیادی بیندازید، اما اکیدا توصیه می‌کنم که تمام وقت و انرژی خود را برای ارائه بهترین نتیجه ممکن صرف کنید، چراکه از مطمئنا مزد زحماتتان را خواهید گرفت. اگر دوستتان از عکس‌هایی که از او انداخته‌اید خوشش بیاید، عکس‌ها را به سایر دوستانش نشان می‌دهد و از همین طریق ناخودآگاه گامی در جهت شناخته شده کردن شما برخواهد داشت.

بعد از خبره شدن در زمینه عکاسی مدلینگ چه اتفاقی برایتان می‌افتد؟

بعد از جمع کردن روزمه در زمینه عکاسی مدلینگ، وقت همکاری با مدل‌های حرفه‌ای فرا می‌رسد. یکی از آسان‌ترین روش‌های جلب توجه مدل‌های حرفه‌ای، عضویت در سایت model mayhem است. model mayhem یک شبکه اجتماعی مخصوص به افراد فعال در زمینه عکاسی مدلینگ، آرایشگران، مدل‌های حرفه‌ای، طراحان لباس و آژانس‌های مدیریت مد است.

هر کدام از اعضای این سایت profile مخصوص به خود را دارند، بنابراین شما می‌توانید به راحتی کارتان را در معرض دید حرفه‌ای‌ترین مدل‌های جهان قرار دهید. علاوه بر این می‌توانید با توجه به آگاهی‌های همکاری ارائه شده توسط مدل‌های حرفه‌ای، طراحان لباس و آژانس‌های مدیریت مد، رزومه خود را برای آن‌ها ارسال کنید و به همین سادگی قدم در دنیای حرفه‌ای‌ها بگذارید. اگر دوست داشته باشید، می‌توانید با همراهی سایر افراد فعال در زمینه مد و لباس، آژانس مدیریت مد خود را تشکیل دهید، اینگونه می‌توانید پایتان را یک گام فراتر از عکاسی مدلینگ بگذارید و سایر مدل‌های فعال در model mayhem را به استخدام خود دربیاورید.

عکاسی مدلینگ

یکی دیگر از راه‌های پیشرفت در زمینه عکاسی مدلینگ، این است که شخصا به بوتیک‌ها و تولیدی‎هایی که در شهرتان واقع شده‌اند سر بزنید، خودتان را به آن‌ها معرفی کنید و به آن‌ها پیشنهاد همکاری بدهید. مهم‌ نیست که کارتان را با کدام شرکت یا مغازه شروع کنید، مهم نتیجه کارتان است. اگر به قدر کافی در کارتان حرفه‌ای باشید، می‌توانید قدم بعدی را بردارید.

همیشه در دسترس باشید و از کار کردن دست نکشید

بعد از این که مراحل قبلی را پشت سر گذاشتید، خواهید دید که چگونه افراد برای همکاری با شما صف می‌کشند. همواره سعی کنید که در دسترس تمام اقشار متقاضی باشید، شما با ایده‌ها سر و کار دارید، نه با حساب بانکی افراد، بنابراین اگر احساس کردید یکی از متقاضیانتان ایده‌ای قابل تامل و البته قابل رشد دارد، به درخواست او به چشم یک پس‌انداز بلند مدت توجه کنید. فکر نکنید که رزومه شما در زمینه عکاسی مدلینگ، پس از همکاری با شرکت‌های کوچک خراب می‌شود، همواره به یاد داشته باشید که ملاک سایرین برای انتخاب شما، نتیجه کارتان است، نه صاحب کارتان. توصیه آخرم این است که حتی پس از حرفه‌ای شدن، از کار کردن دست نکشید و همواره تلاش کنید تا در کنار شبکه اطرافتان، سطح کارهای شخصی خود را ارتقا ببخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 7 = 70