تعریف عكاسی مدلینگ را بدانید

تعریف عكاسی مدلینگ

تعریف عكاسی مدلینگ چیست؟

وقتی كه یك پروژه مدلینگ شروع می شود، اولین افرادی كه وارد عمل می شوند طراحان هستند. طراحان با توجه به سلیقه، تجارب و سفارش كارفرما طراح های مختلفی (از لباس، زیورآلات و كفش تا هر چیز دیگری كه در مد تاثیر گذار هستند) را ارائه می كنند.  برای دیده شدن این طرح ها نیاز به عكاس پیدا می شود. در واقع تعریف عكاسی مدلینگ را می توان این گونه بیان كرد كه :

شاخه ای از عكاسی است (كه بسیار به عكاسی تبلیغاتی نزدیك است) كه در آن عكاس با توجه به هنر های عكاسی و فنون و نكاتی كه درباره عكاسی مدلینگ فرا گرفته است، محصولات كارفرما را به نمایش می گذارد.

نكاتی كه قبل از وارد شدن به این حرفه باید بدانید

در حالت كلی به شدت به این قضیه معتقدیم كه هیچ نكته ای وجود ندارد اگر شما پشتكار و تمرین را در برنامه كاری خود داشته باشید. اما خب از آن جا كه ممكن است شاخه ای از عكاسی با روحیات فردی برخی افراد سازگار نباشد، در كنار تعریف عكاسی مدلینگ لازم دانستیم چند نكته را یاد آور شویم تا با بررسی آن ها و بررسی شخصیت خود، به صورت هدفمند تصمیم گیری كنید كه وارد این شاخه از عكاسی شوید یا خیر!

تعریف عكاسی مدلینگ

مد

اولین نكته ای كه وجود دارد این است كه شما باید همواره به یاد داشته باشید كه در حوزه ی مد و لباس فعالیت دارید. رعایت نكات بسیاری لازم است تا ریز ترین اتفاقاتی كه در مثلا لباس افتاده است را به تصویر بكشید.

هزینه و تجهیزات

این شاخه از عكاسی درآمد خوبی دارد ولی تجهیزات آن نیز برای شروع كار نسبتا گران تمام می شود. ممكن است پرداخت این هزینه ها برای فرد كمی سنگین باشد.

اعتماد به نفس

در این مدل عكاسی داشتن اعتماد به نفس بسیار مهم است. شما باید با مدل بازی كنید. باید به او بگویید در چه حالت و با چه استایلی باشد كه بهترین بازدهی را داشته باشد. از طرفی كارفرما های شما معمولا افراد ثروتمندی هستند كه كیفیت كار برای آن ها بسیار مهم است. اگر شما اعتماد به نفس ندارید بهتر است اول روی شخصیت خودتان و داشتن اعتماد به نفس در خودتان كار كنید.

وقت آزاد

در بسیاری از شاخه های عكاسی ممكن است شما با این مورد درگیر شوید. در بیش تر اوقات عكس ها در آتلیه ها گرفته می شوند. هزینه های راه اندازی آتلیه هم نسبتا گران تمام می شود. اما هستند افرادی كه ترجیح می دهند به جای كویری كه در اتلیه شبیه سازی می شود در كویر واقعی این عكس ها گرفته شود. خب این مستلزم آن است كه شما وقت آزاد و محدودیت های خانوادگی و اجتماعی را برای چنین سفر هایی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =