ذكر چند تجربه در عكس برداری از طبيعت

عكس برداری از طبيعت

 تجربه عكاسان در عكس برداری از طبيعت

در همین ابتدا بگوییم كه این مطلب درباره تجربه عكاسان بسیار حرفه ای در عكس برداری از طبيعت می باشد. نكات بسیار زیادی را در مطالب قبل ذكر كرده ایم. قوانین بسیار زیادی در عكاسی از طبیعت را برای شما بازگو كرده ایم. مطالبی كه در اینجا می خواهیم بگوییم را نمی توان به عنوان نكته و قانون گفت ولی عكاسان بزرگ برای پیشرفت از این رموز استفاده كرده اند و توانسته اند پیشرفت كنند. به همین دلیل دانستن آن ها خالی از لطف نیست.

شما می خواهید در مسیری قدم بگذارید كه عكاسان زیادی زود تر از شما به آن مسیر رفته اند. راه و چاه بسیار زیادی را تجربه كرده اند. دانستن تجارب آن ها حداقل می توانید وقت بخرید. سرعت پیشرفت خودتان را بیش تر كنید. اشتباهات آن ها را تكرار نكنید و خب در نتیجه سریع تر به یك عكاس حرفه ای یا نیمه حرفه ای تبدیل شوید.

هر روز عكس بگیرید

روزانه حداقل یك عكس بگیرید. به نظر ساده می آید. به نظر می رسد چندان مهم نیست. بهتر است بدانید كه اجرا كردن این امر بسیار سخت است و پشتكار بالایی می خواهد. هم چنین بسیار بیش تر از آنچه كه می توانید تصور كنید مهم است. در مرحله اول یك تمرین بسیار ساده و پشت سر هم را اجرا می كنید. در مرحله بعد ناخواسته چشم هنری تان را تقویت می كنید.

بار ها گفته شده كه تفاوت یك عكاس یا نقاش در به تصویر كشیدن منظره است. ممكن است افراد بسیار زیادی به مكانی مشخص بروند. تفاوت عكاس در دید خاص او و ثبت از دید هنری می باشد. در مرحله سوم با انجام همین نكته بسیار ساده شما عكس گرفتن را به یك عادت در ذهن تان تبدیل می كنید. پس از مدتی تمرین اگر به هر دلیلی یك روز را نتوانید عكاسی كنید انگار چیزی در درون تان گم شده است.

عكس برداری از طبيعت

عكس های عكاسان معروف را دنبال كنید

شما اگر در هر زمینه ای نیاز به پیشرفت داشته باشید چه كار می كنید؟ جزوه و كتاب می خوانید؟ با افراد موفق در آن زمینه صحبت می كنید؟ هر دو مورد صحیح است. اما یكی دیگر از روش ها پیگیری اثار افراد موفق در آن زمینه را پیگیری كنید.عكس ها داستان می گویند. داستانی از محل گرفته شده. داستانی واضح و شفاف كه تمام جزییات را در بر می گیرد.

با دنبال كردن عكس های مختلف كم كم در ذهن تان نقش می بندد كه چه مدل عكسی را دوست دارید. یك عكس چه مولفه هایی را باید داشته باشد. رنگ بندی های مختلف از سلیقه های مختلف عكاسان را می بینید. نور پردازی های انجام شده را می بینید. استفاده از فضای عكس و استفاده از پیش زمینه را می بینید. واقعا از این بهتر چه چیزی وجود دارد كه به شما كمك كند؟ نكته دیگر این است كه بسیاری از این عكس ها را می توانید رایگان دریافت كنید و آن ها را بررسی كنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code