تکنیک های عکاسی در شب

عکاسی در شب

چگونه عکاسی در شب را زیباتر کنیم؟

در شب همه‌چیز جلوه‌ی متفاوتی نسبت به روز دارد. چراغ‌هایی که در شب روشن هستند زیبایی شهر را دو چندان کرده و صحنه‌های زیبایی را برای عکاسی به وجود می‌آورند. حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که با مشاهده‌ی برخی نورپردازی‌ها یا با قرار گرفتن در برخی مکان‌ها در شب، دوست داشته باشید آن نور و جلوه را برای همیشه در مقابل چشمان خود ببینید. ممکن است حتی علاقه داشته باشید از فضای زیبای به وجود آمده عکس داشته باشید. در این مقاله تکنیک های عکاسی در شب را بیان می‌کنیم. با ما همراه باشید.

تکنیک های عکاسی در شب

1. از سه پایه کمک بگیرید.

یکی از مهمترین تکنیک های عکاسی در شب ، استفاده از سه پایه می‌باشد. عکس‌هایی که در شب گرفته می‌شوند باید تا حد امکان حتی کوچکترین لرزشی نداشته باشند. برای این کار می‌توانید برای عکاسی در شب از سه پایه دوربینتان کمک بگیرید. برخی از دوربین‌ها امکان جلوگیری از لرزش عکس را دارند. اگر می‌خواهید این دوربین‌ها را روی سه پایه قرار دهید، به این نکته توجه کنید که باید قابلیت لرزش‌گیری آن را پیش از عکاسی غیر فعال کنید. چون در صورت عکاسی با این قابلیت انتظار لرزش وجود دارد، بنابراین این قابلیت تأثیری بر روی لرزش عکس‌های شما خواهد داشت، زمانی که شما دوربین خود را بر روی سه پایه قرار می‌دهید، این تأثیر بر روی یک عکس صاف اعمال شده و باعث غیر صاف شدن عکس می‌شود. اما با وجود دوربین‌های لرزش گیر، باز هم سه پایه‌ها برای عکاسی در شب بهترین گزینه هستند.

2. قبل از تاریکی کامل عکس بگیرید.

تا حد امکان پیش از تاریکی کامل آسمان عکس بگیرید. البته این موضوع کاملا به شرایط شما بستگی دارد اما عکس‌هایی که حدود نیم ساعت قبل از غروب آفتاب، در زمان غروب و کمی بعد از آن گرفته می‌شوند، معمولا دارای جلوه و زیبایی بیشتری نسبت به عکس‌هایی هستند که در تاریکی کامل آسمان گرفته می‌شوند.

تکنیک های عکاسی در شب

3. از دکمه شاتر استفاده نکنید.

معمولا در هنگام فشردن دکمه‌ی شاتر، دوربین اندکی تکان می‌خورد. برای جلوگیری از این موضوع دو راهکار وجود دارد. شما می‌توانید از سلف تایمر دوربین خود استفاده کنید. این سلف تایمر معمولا بین 2 تا 10 ثانیه است و به این ترتیب تا زمان گرفتن عکس، دوربین ثابت می‌شود. راهکار بعدی استفاده از ریموت می‌باشد.

4. به فرمت عکس توجه کنید.

شما برای عکاسی در شب نیاز دارید تا حد امکان کیفیت و جزئیات عکس‌های خود را حفظ کنید. در فرمت JPEG عکس فشرده‌سازی می‌شود و به همین دلیل کیفیت آن افت پیدا می‌کند. بنابراین فرمت JPEG با وجود داشتن حجم پایین، برای عکاسی در شب گزینه‌ی مناسبی نیست. برای عکاسی در شب می‌توانید از فرمت RAW استفاده کنید.

5. دوربین خود را روی “نور روز” تنظیم کنید.

وایت بالانس (تراز سفیدی) دوربین‌ها به طور پیش فرض روی اتوماتیک است. در چنین حالتی دوربین می‌خواهد تا حد امکان نور چراغ‌ها را به سفید برساند، بنابراین رنگ عکس‌ها شفافیت لازم را نخواهند داشت. برای اینکه عکس‌های خوش‌رنگ‌تری داشته باشید، بهتر است دوربین خود را روی حالت “نور روز” تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 × 1 =