جلوه‌های ویژه متناسب با عکاسی در شب

جلوه‌های ویژه هنگام عکاسی

یکی از دلایل محبوبیت زیاد عکاسی در شب، این است که شما می‌توانید از تاریکی شب برای ایجاد جلوه‌های ویژه استفاده کنید. جلوه‌های ویژه شکل‌های مختلفی دارند که یکی از ساده‌ترین شکل‌های آن چرخاندن آتش در تاریکی برای ایجاد حلقه‌های رنگی است. در این مقاله می‌خواهم به طور ویژه درباره جلوه‌های ویژه سازگار با عکاسی در شب برای شما صحبت کنم. به منظور ایجاد جلوه‌های ویژه نیازمند یک سطل آب یا کپسول آتشنشانی هستید، که یک وقت کنترل اوضاع از دستتان در نرود، همچنین نیازمند فشفشه‌ها یا چراغ‌های اضطراری رنگی، دستکش‌های led دار و مفتول استیل هستید.

سخت‌ترین بخش عکاسی در شب، تنظیم focus دوربین است، چراکه اصولا دوربین جایی را نمی‌بیند که بخواهد روی آن focus کند. ساده‌ترین ترفند برای تنظیم focus دوربین، این است که دوربینتان را روی حالت auto focus قرار دهید، سپس با یک چراغ قوه روی نقطه‌ای که می‌خواهید در آن جلوه‌های ویژه را پیاده کنید بایستید و بگذارید دوربین روی شما focus کند، سپس به پشت دوربین برگردید و آن را از حالت auto focus خارج کنید.

ساده‌ترین شکل جلوه‌های ویژه هنگام عکاسی در شب

ایجاد حلقه‌های آتشین، ساده‌ترین و محبوب‌ترین شکل آن از جلوه‌های ویژه شبانه است. کاری که باید برای اجرای این تکنیک انجام دهید، این است که کمی براده استیل را در محفظه‌ای بریزید، آن را به آتش بکشید و با سرعت بچرخانید. توجه داشته باشید که این براده‌ها با فواصل دور و نزدیک پرتاب می‌شوند و خطر ایجاد آتش‌‌ سوزی واقعا جدی است، بنابراین باید موقعیت مناسبی را برای اجرای این جلوه انتخاب کنید.

جلوه های ویژه عکاسی

کل مدت زمان سوختن براده‌ها در حدود سی ثانیه طول می‌کشد، در این مدت شما باید سه پایه خود را علم کنید و ISO دوربین را به شکلی تنظیم که بین نور محیط و نور حلقه توازن ایجاد شود. توجه داشته باشید که هدف اصلی ما عکاسی در شب است، بنابراین بهتر است با افزایش بیش از اندازه ISO جلوه شب را از بین نبرید. بهتر است که سرعت شاتر دوربین را روی 2.5 ثانیه تنظیم کنید و از لنز F/11 برای عکاسی استفاده کنید.

ایجاد اجسام کروی نورانی

برای ایجاد اجسام کروی، باید چراغ‌هایی که در اختیار دارید را به صورت مدور بچرخانید. از شانس خوب، من چراغ‌هایی پیدا کردم که رنگ‌های مختلفی را نشان می‌دانند و به کمک یک سیم به یک دیگر متصل شده بودند. احتمالا شما شانس پیدا کردن چنین چراغی را پیدا نمی‌کنید، بنابراین باید چند چراغ را به یکدیگر بچسبانید و بدین شکل ریسمانی از چراغ‌ها ایجاد کنید. پس از ایجاد ریسمان، باید یک سر آن را به زمین متصل کنید، سر دیگر آن را در دست بگیرید و شروع به چرخاندن ریسمان کنید. هرچقدر که هوا تاریک‌تر باشد، باید ریسمان را برای مدت زمان طولانی‌تری بچرخانید. سرعت شاتر شما باید روی حدود سی ثانیه تنظیم شده باشد و همچنین باید از لنز f/5.6 استفاده کنید. اگر از آرمیچر برای چرخاندن طناب نورانی خود استفاده کنید، نتیجه کارتان هزار برابر بهتر می‌شود.

جلوه‌های ویژه در شب

حالا که این دو تکنیک را یاد گرفته‌اید باید رو به جلو حرکت کنید و سعی کنید به کمک جلوه‌های ویژه متناسب با عکاسی در شب، عکس‌های زیباتری بیافرینید. اگر از سایر دوستان عکاستان برای ایجاد جلوه‌های ویژه متناسب با عکاسی در شب کمک بگیرید، علاوه بر اینکه نتیجه کارتان زودتر نمایان می‌شود، بلکه باکیفیت‌تر نیز می‌گردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =