عکس پرتره با کیفیت بگیرید

عکس پرتره با کیفیت

رعایت چند نکته در عکاسی پرتره

قطعا دنیای عکاسی و آن هم عکاسی پرتره به حدی گسترده است که نمی توان آن را در چند خط توضیح داد. سعی می کنیم نکاتی که مهم هستند را ارائه کنیم. شما به عنوان یک عکاس باید تمرین کنید. یاد بگیرید و آن ها را به کارببرید. با ما همراه باشید تا چند نکته درباره ی عکاسی آن هم در شیوه پرتره به شما یادآور شویم. با رعایت این نکات می توانید عکس پرتره با کیفیت بگیرید.

برای گرفتن عکس پرتره با کیفیت باید چکار کرد

پیروی از قانون یک سوم

قبلا هم به صورت کوتاه درباره ی قانون یک سوم صحبت کرده ایم ولی می خواهیم این بار این قانون را کاملا معرفی کنیم.یکی از قوانین و اصولی که در عکاسی وجود دارد قانون یک سوم است. وقتی صحبت از عکاسی چهره می شود این نکته بسیار حائز اهمیت می شود. این قانون به این نکته اشاره می کند که سعی کنید چشمان سوژه در یک سوم بالایی تصویر قرار داشته باشد. درست است که در مواردی مانند پرتره تمام قد این کار بسیار سخت است ولی در حالت کلی رعایت این نکته بسیار کوچک می تواند در عکس شما بسیار تاثیر گزار باشد.

عکس پرتره با کیفیت

پس زمینه مناسب انتخاب کنید

درست است که در عکاسی پرتره سوژه اصلی فرد مورد نظر شماست. ولی این نکته را در نظر داشته باشید که در نهایت پس زمینه هم در عکس دیده می شود. همان قدر که به آرایش فرد مورد نظر به نحوه قرار گیری ابرو و یا هر چیز دیگری دقت می کنید باید به پس زمینه نیز دقت کافی بکنید. معمولا تضاد در بین سوژه و پس زمینه بسیار جذاب می شود. مثلا سوژه کودکی مظلوم با پوستی صاف و لطیف در کنار برگ های خشن پاییز یکی از این تضاد های پر طرفدار در بین عکاسان پرتره می باشد.

فریم را با سوژه پر کنید

جدایی از پس زمینه در بعضی عکس ها هدف نشان دادن نکته ای خاص در چهره سوژه باشد. مثلا رنگ چشمان کودکی که در حال کار است و یا خستگی که در چشمان پیرزنی روستایی پیداست. در عکس برداری های این چنینی بهترین راهکار آن است که صورت سوژه قاب یا فریم شما را پر کند.

با این کار می توانید تمام چین و چروک های صورت، فرم لب، شکل چشم ها و یا رنگ چشم ها و هر نکته ی دیگری که به عنوان عکاس در نظر دارید را به تصویر بکشید. البته چنین کاری ریسک بالایی دارد و باید نورپردازی صحیح انجام دهید. همان قدر که نشان دادن جزئیات در این روش خوب است اگر عکس خوبی نگیرید این جزئیات بیشتر در چشم هستند و می توانند زننده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 × = 48