تکنیک‌هایی برای ویرایش تصاویر املاک و ابنیه

ویرایش تصاویر املاک و ابنیه

این روزها که بازار خرید و فروش آنلاین ملک داغ شده، داشتن مهارت‌های مرتبط با‌‌ ویرایش تصاویر املاک و ابنیه می‌تواند بسیار کاربردی و پولساز باشد. ما به عنوان عکاسانی که در زمینه عکاسی معماری فعالیت می‌کنیم، باید تمام تلاش خود را برای ثبت تصاویری به کار ببندیم که نیازهای همه مخاطبان را پوشش دهد. عکاسان معماری، ممکن است توسط طراحان داخلی، ملاکان یا مشاوران املاک استخدام شوند، اما باید همواره این نکته را در ذهن داشته باشند که پیش از هرچیزی هنرمند هستند و وظیفه آن‌ها خلق یک اثر هنری است، پس فکر نکنید که هدف از یادگیری مهارت‌های مورد نیاز برای ویرایش تصاویر املاک و ابنیه، این است که بخواهید دانشتان را به نفع فروشندگان املاک به کار ببندید.

بسیاری از افراد مدعی‌اند که کار با نرم‌افزار‌های ویرایشگر را بلدند، اما ویرایش تصاویر املاک و ابنیه تکنیک‌های خاصی دارد که بسیاری از افراد از آن‌ها بی‌خبرند. بیایید در کنار هم دو مورد از مهم‌ترین تکنیک‌ها در زمینه ویرایش تصاویر املاک و ابنیه را بررسی کنیم.

فیلتر Gradient شاه کلیدی برای ویرایش تصاویر املاک و ابنیه

فیلتر gradient می‌تواند نور محوی که در حاشیه تصویر وجود دارد را متعادل کند. به کار بردن چند باره فیلتر gradient، ترفندی در زمینه ویرایش تصاویر املاک و ابنیه است که می‌تواند سطح کارتان را از قابل قبول به سطح بسیار عالی برساند. از مزیت‌های به کار گرفتن فیلتر gradient این است که برای استفاده از آن نیازمند صرف زمان زیادی نیستید. این فیلتر علاوه بر تنظیم کردن نور و زاویه دادن به اجسام داخل کادر، از اعوجاج لنز نیز جلوگیری می‌کند. برای استفاده از فیلتر gradient باید آن را در گروه histogram نرم‌افزار lightroom جست‌وجو کنید.

شاید اگر بخواهید به جای این فیلتر از آپشن‌هایی که لنز دوربینتان برای تصحیح تصویربرداری در اختیارتان می‌گذارد استفاده کنید، نتوانید آن طور که باید ویژگی‌های بصری تصویر را تنظیم کنید، اما این فیلتر هر امکاناتی را که برای دستکاری این ویژگی‌ها نیاز داشته باشید در اختیارتان قرار می‌دهد. توجه داشته باشید که در موارد مختلف، ممکن است تعداد فیلترهایی که باید استفاده کنید از یک تا چندین عدد متفاوت باشد. توجه داشته باشید که نباید پس از کشف فیلتر gradient، تمام مراحل ویرایش تصاویر املاک و ابنیه را محدود و معطوف به استفاده از فیلتر gradient کنید.

ویرایش تصاویر املاک و ابنیه2

اهمیت ویژه‌ای برای رنگ تصاویر قائل شوید

اگر بتوانید حین عکاسی تعادل نور سفید را در تصاویرتان رعایت کنید، دیگر نیاز چندانی به دستکاری رنگ تصاویر نخواهید داشت. اگر نور سفید تصاویر شما تعادل نداشته باشد، آن وقت است که کنتراست رنگ‌ها به هم می‌خورد و تصویرتان از نظر روانشناسی معیوب می‌گردد. ساده‌ترین ابزار برای تنظیم نور یک عکس هنگام ویرایش تصاویر املاک و ابنیه، ابزاری به نام color balance در نرم‌افزار photoshop است. به عنوان مثال اگر یک میز در تصویر بیش از اندازه قهوه‌ای یا کم‌تر از آنچه که باید تیره به نظر می‌رسد، می‌توانید به کمک این ابزار ، بدون این که روی رنگ سایر اجسام و اشیا تاثیری بگذارید، رنگ میزتان را تنظیم کنید. بهتر است همواره نسخه اورجینال عکس را بدون تغییر نگهدارید تا بتوانید نتیجه کارتان را با آنچه ویرایش کرده‌اید مقایسه کنید.

مطلب پیشنهادی :

تكنیك هایی درباره عكاسی از معماری ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × = 6