تاثیر نور خورشید در تصویر برداری ماکرو

تصویر برداری ماکرو

در تصویر برداری ماکرو چه نکاتی باید رعایت شود

بار ها نکاتی درباره تصویر برداری ماکرو نام برده ایم. در این مطلب سعی داریم شما را با ماکروگرافی و دید عکاسی ماکرو آشنا کنیم. در ادامه مطالب قبل می خواهیم چند نکته مهم دیگر را برای علاقه مندان به این شاخه عکاسی ذکر کنیم.

از نور طبیعت استفاده کنید

یکی از مشکلات بزرگ در ماکروگرافی نور عکس است. در واقع در تمام شاخه های عکاسی نور پردازی اهمیت ویژه ای دارد. اما مثلا در شاخه پرتره خیلی راحت می توان ابزار را مستقر کرد. از سوژه خواست در محل مناسب قرار بگیرد و نهایتا ثبت تصویر را انجام داد. مشکل اینجاست که در عکاسی ماکرو این روند را نمی شود پیاده کرد. نمی توان از حشره خواست که به لنز نگاه کند و یا در نقطه ای از طبیعت باشد که نور بیشتری دارد. تجهیزات هم ممکن است عکس شما را در برخی از موارد غیر طبیعی به نظر برساند!!!

بر اساس تجربه عکاسان مختلف ماکرو یک نکته بسیار طلایی به دست آمده است. آن هم عکاسی در ساعات اولیه صبح می باشد. به نظر این هنرمندان آفتاب صبحگاهی برای ثبت جزییات در ماکرو بسیار مناسب است. درست است که عکاسی زیر نور آفتاب کمی آزار دهنده است اما اگر یک عکس با کیفیت بگیرید خستگی از تنتان در می رود. برخی از ماکرو گراف ها معتقدند که در عکس هایی که در ساعات اولیه روز ثبت کرده اند حتی مو های روی سر برخی از حشرات را نیز به تصویر کشیده است.

تصویر برداری ماکرو

با دانستن این نکته بسیار کوچک کافی است کمی زرنگ باشید و صبح زود به دل طبیعت بروید. به دنبال سوژه بگردید و عکس دلخواه تان را ثبت کنید. شک نکنید ارزش امتحان کردن دارد. ضمنا باید نکات بسیار دیگری را نیز رعایت کنید ولی برای نور پردازی می توانید از این ترفند جادویی استفاده کنید. باور کنید تصویر برداری ماکرو آن قدر ها هم سخت نیست فقط نیاز به تمرین دارد.

چند نکته دل سوزانه برای عکاسان

  • تسلیم نشوید

هرگز دست از تلاش بر ندارید. شما قرار است عکاسی کنید. ممکن است هزاران عکس بگیرید. یکی از آن ها واقع آن چیزی می شود که می خواستید. اما اگر آن هزار عکس و آن هزار تجربه نبود امکان نداشت به آن یک عکس دلخواه برسید.

  • یاد بگیرید ببینید

مهم ترین نکته درباره یک نقاش و یا یک عکاس دید آن است. دید هنری بسیار مهم است. تمرین کنید که زاویه دید شما با افراد عادی متفاوت باشد. کم کم با لحظه ای نگاه کردن به یک سوژه می توانید تصویری را ثبت کنید که همه شما را تشویق کنند. همین دید هنری است که شما را از سایرین متفاوت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 2 = 2