نکاتی برای جذاب شدن عکس های پرتره

عکس های پرتره

چگونه عکس های پرتره خود را جذاب کنیم

در مطالب قبل درباره عکس پرتره و کیفیت بهتر در عکس پرتره صحبت کریم. دوباره می خواهیم مسائل دیگری را مطرح کنیم که در گرفتن عکس های پرتره بسیار کارآمد هستند. هر چقدر که به یک عکاس حرفه ای تر تبدیل شوید نیاز به نکات ریز بینانه تری خواهید داشت. سعی کنید هر کدام از مواردی را که به آن اشاره می شود بارها و بارها تمرین کنید تا بتوانید به حد ایده آل برسید.

تعریف سمت و سو

برای عکس گرفتن خود سناریو بچینید. برای اینکه بتوانید یک عکس حرفه ای بگیرید، بهتر است داستان صفر تا صد برای عکس داشته باشید. سوژه را در محل مورد نظر قرار دهید. ژست او را مشخص کنید. در آخر از سمت و سو غافل نشوید. جهتی که چشم ها به آن خیره می شوند. اندام به کدام سمت هستند. این موارد می تواند بسیار عکس های پرتره  شما را زیبا تر کند.

زاویه های مختلف را امتحان کنید

برخی از عکسان یک زاویه را در ذهن شان می بینند. وقتی سوژه و فضا را آماده می کنند، اصرار به آن دارند که حتما از زاویه ای که می خواهند تصویر خوبی به دست بیاورند. این نکته همان قدر که خوب است می تواند مخرب هم باشد. نیاز نیست که حتما یک زاویه را نگاه کنید. از چند زاویه شات بگیرید. با این کار ممکن است عکسی از زاویه ای بگیرید که هرگز به ذهنتان نمی رسید.

عکس های پرتره

مثلث رنگ ها را بشناسید

رنگ بندی هموراه در تمام شاخه های عکاسی و هنری بسیار مهم است. شما به عنوان یک هنرمند باید رنگ های مختلف و تضاد آن ها ار بشناسید. معمولا عکس های پرتره ای که کنتراست آن رعایت شده اند بسیار جذاب و حرفه ای به نظر می رسند. هم چنین استفاده از رنگ های تضاد نیز بسیار کمک کننده می باشد. مثلا تضاد رنگ سبز، رنگ قرمز می باشد.

با جای دادن این رنگ ها در لباس های سوژه یا در لوکیشن می توانید عکس هایی بگیرید که چشم بیننده را خیره می کند. یکی از بهترین تعاریفی که می شود از یک عکاس کرد این است که چشمم به تصویر تو دوخته شد. اگر به دنبال چنین تعاریفی هستید یاد گیری مثلث رنگ ها را در برنامه کاری خود قرار دهید

به قواعد پایبند نباشید

درست است که برای یادگیری عکاسی باید یک سری قواعد و ساختار ها را یاد بگیرید. از یادگیری این ساختارها به هیچ وجه نترسید و آن ها را تمرین کنید تا به یک عکاس حرفه ای تبدیل شوید. وقتی به این نقطه رسیدید نوبت به خلق کار های خاص و ماندگار می رسد. برای این منظور بعضی وقت ها نیز است ساختار شکنی کنید. اول باید بدانید این ساختار چیست که بعد با شکستن آن ها بتوانید تصاویر بسیار خاص از خود به جا بگزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =