فنون كاربردی عكاسی مدلینگ چیست

فنون كاربردی عكاسی مدلینگ

چرا نیاز به آموزش داریم؟

در هر شاخه ای از عكاسی كه بخواهید وارد شوید، باید نكات بسیار زیادی را تمرین كنید. همان طور كه قبلا هم اشاراه كرده ایم عكاسی مدلینگ بسیار حساس است و رعایت كوچك ترین نكات است كه فرق بین یك عكاس حرفه ای با مبتدی را مشخص می كند. هر چه قدر هم كه شما فنون كاربردی عكاسی مدلینگ را بخوانید باز برای یاد گیری تنها راه این است كه تمرین كنید.

ساده ترین نكات یا پیچیده ترین نكات اهمیتی ندارند شما باید تمام آن ها را در لحظه انجام دهید. وقتی وارد دنیای عكاسی مدلینگ شوید كارفرمای شما شخصی است كه معمولا در كنار شما حضور دارد. در حضور او نمی توانید نكاتی را یاد بگیرید. نمی توانید وقت كشی كنید. همه این كار ها به او القا می كند كه شما حرفه ای نیستید. پس اگر تصمیم تان برای ورود به این عرصه جدی است آن قدر تمرین كنید كه سرعت عمل شما مانند یك عكاس حرفه ای باشد و كاری را از دست ندهید.

برخی فنون كاربردی عكاسی مدلینگ

تصور و داستان سازی

شما در بیشتر موارد از یك شخص عكس میگیرید. در واقع این تعریف عكاسی پرتره نیز می باشد. در عكاسی پرتره یكی از نكاتی كه به شما آموزش دادیم این بود كه داستان سازی كنید. برای عكس خود سناریو بچینید. قبل از این كه شات بزنید بدانید می خواهید چكار كنید. موقعی كه چشم تان را پشت لنز می برید باید حداقل 70 درصد سناریو خود را پیاده سازی كرده باشید و نیاز به تغییرات كوچكی داشته باشید. این همان چیزی است كه به آن چشم هنری می گویند.

فنون كاربردی عكاسی مدلینگ

مدل های عكاسی

معمولا شركت ها برای برند های خود مدل دارند. قبلا به این نكته كه مدل خوب چه خصوصیاتی می تواند داشته باشد اشاره كرده ایم. اگر برای یك پروژه مدلینگ امكان انتخاب بین چند مدل وجود دارد شخصی كه باید انتخاب كند شما هستید. شما قرار است سناریو عكس را اجرا كنید. حتی می توانید به كارفرما پیشنهاد دهید كه مدل فعلی مناسب این محصول نیست. معمولا در این پیشنهاد ها باید جانب احترام را رعایت كنید ولی اگر بتوانید كارفرما را قانع كنید عكس ماندگار تری می توانید ثبت كنید.

نور پردازی را جدی بگیرید

در هر شاخه ای از عكاسی نور پردازی جایگاه بسیار ویژه ای دارد. اگر در فضای باز عكاسی می كنید ساعت های طلایی روز را بشناسید. در فضای بسته هم باید نور را جوری تنظیم كنید كه جزییات كاملا مشخص باشند. جدایی از این ها برخی اطلاعات فنی دوربین را هم باید رعایت كنید. مثلا دیافراگم ها یا سرعت شاتر های مختلف را باید تست كنید. بازی با این موارد نیز تاثیرات بسیار زیادی در نور پردازی شما دارد. رعايت اين نكات به خصوص در عكاسی مدلينگ بسيار موثر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × = 4