بیایید درباره عکاسی در جنگل صحبت کنیم

عکاسی در جنگل

عکاسی در جنگل، یکی از محبوب‌ترین شاخه‌های عکاسی در طبیعت است. اگر کشته و مرده عکاسی کردن باشید، به زور هم که شده فرصت عکاسی در جنگل را برای خودتان فراهم می‌کنید. آن چه که اهمیت دارد، این است که از محدود فرصت‌هایی که برای عکاسی در جنگل پیدا می‌کنید، نهایت استفاده را ببرید و با عکسبرداری اصولی، هنرمندانه از آب در آمدن نتیجه کارتان را بیمه کنید. اگرچه عکاسی در جنگل مانند عکاسی در هر محیط خاص دیگری چالش‌های مخصوص به خود را دارد، با این حال یکی از محیط‌هایی است که می‌توانید متنوع‌ترین سوژه‌های عکاسی را در آن پیدا کنید و از این حیث می‌توان آن را بهشتی برای علاقه‌مندان به عکاسی دانست.

رعایت ایمنی مهم‌ترین اصل عکاسی در جنگل است

نکته‌ مهمی که باید هنگام عکاسی در جنگل یا محیط‌های باز دیگر مد نظر داشته باشید، این است که پیش از شروع عکاسی در محیط‌های مختلف، حتما خطرات احتمالی که در محیط مورد نظر تهدیدتان می‌کند را شناسایی کنید، این خطرات می‌تواند شامل خطر سقوط از ارتفاع، دزدیده شدن یا آسیب دیدن دوربین، مقابله با حیوانات وحشی و یا حتی کثیف شدن لباس‌هایتان باشد. بهتر است برای جلوگیری از آسیب دیدن دوربینتان از کیف دوربین استفاده کنید و حتما تنقلات، GPS، آب، کرم ضد آفتاب، حشره کش استاندارد و وسایل بهداشتی ابتدایی مانند دستمال کاغذی را در کیف خود نگهدارید.

هنگام عکاسی در جنگل باید زمان بندی کنید

بهترین زمان برای عکاسی در محیط باز، صبح زود یا دمادم غروب است. تفاوت جنگل با سایر محیط ها، این است که شما می‌توانید هنگام ظهر نیز در جنگل عکاسی کنید چراکه سایه‌ درختان، می‌تواند نور اضافه و شدید خورشید را فیلتر کند. اگر نتیجه عکاسی زیر آفتاب ظهر باب میلتان نشد، می‌توانید عکس‌هایتان را به کمک افکت‌های سیاه و سفید منتشر کنید و از کنتراست بالا نهایت استفاده را ببرید.

با ابن همه، سوژه‌ عکاسی شما زیر نور اول صبح یا غروب دم، شکلی بسیار سحرآمیزتر به خود خواهد گرفت. به طور خلاصه بهترین زمان برای عکاسی در هر محیطی یک یا دو ساعت بعد از طلوع آفتاب یا قبل از غروب آن است. توجه داشته باشید که گاهی بهتر است به جای کادربندی افقی، به صورت پرتره عکاسی کنید. عکاسی پرتره در جنگل می‌تواند شکوه درختانی که از آن‌ها عکس می‌گیرید را دو چندان کند.

عکاسی در جنگل2

بازی رنگ‌ها، المانی مهم هنگام عکاسی در جنگل

پیش از این که برای سفر به دل جنگل برنامه‌ریزی کنید و بار سفر ببندید، بهتر است قدرت مانورتان در بازی رنگ‌ها را بالا ببرید. این بدان معنا است که شما باید بتوانید از کنتراست رنگ‌ها به عنوان فاکتوری کلیدی برای بهبود کیفیت عکس، نهایت استفاده را ببرید و هرجا که نیاز شد عکس‌هایتان را سیاه و سفید کنید.

با توجه به این که محیط جنگل توسط برگ‌ها پوشانده شده، اکثر اوقات رنگ سبز بر محیط مذکور غالب است و همین موضوع می‌تواند رعایت کنتراست را دشوار کند، در این شرایط شما می‌توانید از گل‌های رنگارنگی که ممکن است در محیط پیدا کنید کمک بگیرید و به عکس خود جانی تازه ببخشید. با این حال گاهی حتی تمرکز روی اشیا خاص هم نمی‌تواند باعث جان گرفتن یک عکس شود، در این شرایط شما می‌توانید عکستان را سیاه و سفید کنید، تا رنگ‌ها از بین بروند و نور به تنهایی داستان عکستان را روایت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × = 12