پشت صحنه عکاسی مدلینگ

پشت صحنه عکاسی مدلینگ1

عکاسی مدلینگ یکی از هیجان‌انگیز‌ترین و البته محبوب‌ترین شاخه‌های عکاسی حرفه‌ای است. بسیاری گمان می‌کنند که صفر تا صد عکاسی مدلینگ به عهده عکاس است، به این شکل که کارفرما لباس‌ها را در اختیار عکاس می‌گذارد و سپس ریش و قیچی را کاملا رها می‌کند تا عکاس فرایند عکسبرداری و ویرایش را به پایان برساند.

اما حقیقت ماجرا این است که کارفرما، خواسته خود را به صورت دقیق با عکاس در میان می‌گذارد و عکاس باید تصاویر را بر اساس ایده‌های کارفرما طراحی کند. اگر در سطح حرفه‌ای عکاسی مدلینگ فعالیت داشته باشید، پس از مشورت با کارفرما، باید سراغ art director بروید و او را در جریان نتیجه بحث‌هایتان با کارفرما قرار دهید تا بدین صورت، art director بتواند آنچه را که برای شروع عکاسی نیاز دارید تامین کند، ایده‌های جدید بدهد و فرآیند عکاسی را مدیریت کند.

پس از هماهنگی با art director، باید سراغ stylist بروید. Stylist باید با توجه به ایده‌های مطرح شده، مناسب‌ترین لباس‌های ممکن را در اختیار شما قرار دهد. برخی از شرکت‌ها با استخدام افراد متخصص در زمینه model casting، ژست‌ها و حالاتی که مدل‌ها هنگام عکسبرداری باید به خود بگیرند را پیش از رفتن سر ست عکاسی طراحی می‌کنند. پس از طی تمام این مراحل، باید با آرایشگر هماهنگ شوید. توجه داشته باشید که پیش از رفتن سر ست، باید مقدمات آن را فراهم کنید، برای مثال باید مجوزهای لازم را اخذ کنید و برای حمل و نقل کادر عکاسی و وسایل مورد نیاز تمهیداتی بیندیشید.

سر ست عکاسی مدلینگ

پس از این که مراحل بالا را پشت سر گذاشتید، وقتش است بروید سر ست و کار را تمام کنید. قبل از شروع عکاسی، همه افراد حاضر در ست را از زمان‌بندی مورد نظرتان آگاه کنید. شما به عنوان مدیر ست عکاسی مدلینگ، باید حتی‌الامکان از هزینه‌های جاری بکاهید و هماهنگی زمانی نقشی بسیار کلیدی در کاهش هزینه‌هایتان دارد، بنابراین سعی کنید مدت زمان مورد نیاز برای هر مرحله، به خصوص مراحل زمان‌بری مانند گریم و آرایش را تخمین بزنید.

سعی کنید در تعداد شات‌هایی که می‌گیرید تعادل ایجاد کنید، تعداد شات‌ها نه باید آنقدر زیاد باشد که هنگام ویرایش عکس‌ها به مشکل بربخورید و نه آنقدر کم که دستتان خالی بماند. تمام افراد فعال در پشت صحنه عکاسی مدلینگ، باید سر ست عکاسی حضور داشته باشند و بخش مربوط به خود را تحت نظر بگیرند. برای مثال stylist باید حواسش را به حالات لباس جمع کند و آرایشگر باید گریم مدل را در طول مدت عکاسی تحت نظر داشته باشد.     

پشت صحنه عکاسی مدلینگ       

اتمام فرآیند عکاسی مدلینگ

وقتی که از سر ست عکاسی مدلینگ برمی‌گردید، باید یک سری از شات‌ها را انتخاب کنید و آن‌ها را از حالت خام خارج کنید. شاید بتوانید ویرایش ابتدایی را خودتان برعهده بگیرید اما ویرایش نهایی و حرفه‌ای، حتما باید به دست یک گرافیست ماهر انجام بگیرد. توجه داشته باشید که رنگ تصاویر ثبت شده، باید با رنگ به کار رفته در طراحی پلتفرم مجرای انتشار عکس هماهنگ باشد. خب، حالا که می‌دانید عکاسی مدلینگ حرفه‌ای به چه شکلی انجام می‌گیرد، می‌توانید تیم خود را جمع کنید و به کارتان را شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × = 21