چرا عكاسی در طبیعت طرفدار دارد

عكاسی در طبیعت

عكاسی در طبیعت را تجربه كنید

طبیعت هموراه برای انسان جذاب بوده است. همیشه در طول تاریخ انسان به طبیعت و گردش در طبیعت علاقه بسیاری نشان داده است. حال آن كه جدایی از لذت وقت گزراندن در طبیعت برخی به دنبال ثبت صحنه هایی خاص از طبیعت بوده اند. در ابتدا با نقاشی، نقاشی های رنگی و الان با ثبت تصویر یا عكاسی این امر انجام می شده است. عكاسان بسیار زیادی عكاسی در طبیعت را تجربه كرده اند و عكس های بسیار زیادی گرفته اند. چرا برخی عكس ها ماندگار هستند و بسیار معروف می شوند؟

صحنه،‌ پس زمینه، مكان هایی كه عكس گرفته شده است همه  این ها بسیار مهم هستند ولی یك سری قانون و قاعده وجود دارد كه رعایت آن ها نیز بسیار موثر است. عكاسان حرفه ای این قوانین را می دانند و از آن ها پیروی می كنند. نتیجه این است كه كار های بسیار حرفه ای تری انجام می دهند. با ما همراه باشید تا برخی از این قواعد را به شما آموزش دهیم.

استفاده از فوكوس

یكی از نكات ساده و در عین حال پیچیده استفاده از فوكوس است. استفاده از فوكوس بسیار راحت است اما این كه در كدام منطقه فوكوس كنیم و انتخاب ناحیه ی مناسب برای فوكوس بسیار سخت است. راه حل آن این است كه روی فوكوس كردن تمرین كنید. سعی كنید برای عكس تان در طبیعت پس زمینه انتخاب كنید. روی قسمت پیش زمینه فوكوس كنید و یا بر عكس. با تمرین این نكته عكس های بسیار زیبا تری را ثبت خواهید كرد.

عكاسی در طبیعت

رعایت توازن در عكاسی

سعی كنید در عكاسی توازن را به هر شكلی هست رعایت كنید. قرار دادن مه و درخت، درخت و دریاچه، گل و دشت . این ها بسیار ساده هستند ولی بسیار كارآمد می باشند. این مورد نیز تمرین بسیار زیادی لازم دارد. با تمرین ممكن است در یك منطقه نا خودآگاه صحنه ای در ذهن تان تجسم شود. همان لحظه به ثبت عكس بپردازید.

ابزار ها را بشناسید

یك عكاس حرفه ای باید دوربین و متعلقات آن را از حفظ باشد. سعی كنید انواع لنز ها و كاربرد هر كدام را بشناسید. توصیه می شود برای شناخت لنز ها دوره های حضوری را پشت سر بگذارید. این كار باعث می شود از وقت خود به بهترین شكل استفاده كنید. ابزار دیگری نیز وجود دارد كه به گستردگی شناخت لنز ها نمی باشد. مانند سه پایه، هودی و یا هر ابزار جانبی دیگر كه یادگیری استفاده از آن ها چندان زمان بر نیست. هر چه بیشتر ابزار و تنظیمات دوربین را بشناسید در موقع شكار لحظه ها می دانید كدام ابزار به درد می خورد و از چه ترفندی بهتر است استفاده كنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 3 = 21